Cinamono eterinis aliejus

 
 
Apie produktą:
Cinamono eterinis aliejus pasižymi antibakterinėmis, priešgrybelinėmis, antimikrobinėmis, šildomosiomis, visą organizmą stiprinančiomis, tonizuojančiomis, sutraukiamosiomis, stimuliuojančiomis, virškinimą gerinančiomis, skausmą malšinančiomis savybėmis. Manoma, kad naudingas kaip afrodiziakas, atbaido vabzdžius.
 

 

Apibūdinimas

Cinamono eterinis aliejus išgaunamas iš cinamono genties medžių (lot. Cinnamomum zeylanicum) lapų ir žievės distiliuojant vandens garais ir pasižymi maloniai salsvu cinamonui būdingu aromatu su vos juntamomis gvazdikėlių užuominomis.

Cinamono eterinis aliejus rekomenduojamas sergant viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis, peršalimo simptomams lengvinti, kamuojant reumatui, artritui, raumenų skausmams. Ramina susijaudinus, padeda slopinti nervinę įtampą kamuojant stresui, tonizuoja visą organizmą, palengvina menstruacinius skausmus, gerina atminti, dėmesio koncentraciją.

Gali padėti pagerinti virškinimą, nes stimuliuoja skrandžio sulčių išsiskyrimą, atpalaiduoja spazmus, palengvina žarnyno infekcijomis, gastritu, kolitu, vidurių pūtimo kamuojamų žmonių būklę.

Naudingas sergant grybelinėmis odos infekcijomis, gerina kraujotaką, veikia šildančiai, todėl itin tinka šildomiesiems masažams.

Cinamono eterinis aliejus naudojamas farmacijoje maišomas į preparatus, skirtus sumušimams ir reumatizmui gydyti.

 

Naudojimas

Aromatinėms lempoms ar žvakidėms patalpų aromatizavimui rekomenduojama lašinti 3 – 6 lašus cinamono eterinio aliejaus, inhaliacijoms 1 lašą litrui karšto vandens. 

Vonioms 4 – 7 lašus cinamono eterinio aliejaus maišykite su 1 valg. š. emulsiklio (pieno, medaus, druskos, jogurto) ir pilkite į vandenį.

Masažams 5 – 7 lašus šio aliejaus maišykite su 15 g bazinio augalinio aliejaus.

Kosmetikos papildymui 2 lašus cinamono eterinio aliejaus rekomenduojama maišyti su 15 g kremo ar kitos priemonės.

 

Derinimas 

Cinamono eterinis aliejus geriausiai dera su gvazdikėlių, kalendrų, kardamonų, imbierų greipfrutų, levandų, rozmarinų ir čiobrelių eteriniais aliejais.

 

Mūsų patarimai

Sušalus lauke, ypač šąlant kojoms, pagelbės karšta vonelė kojoms. 2 lašus cinamono eterinio aliejaus ir 5 lašus rozmarinų eterinio aliejaus sumaišykite su trupučiu rupios rožinės Himalajų druskos ir supilkite į kuo karštesnę vonelę. Vandens turi būti tiek, kad tik apsemtų pėdas. Kojas mirkykite 10 min.

 

Kad pagerinti kraujotaką ir išvalyti toksinus, siūlome mišinį masažui. 1 lašą cinamono, 3 lašus imbierų, 6 lašus mairūnų eterinio aliejaus maišykite su 25 ml vynuogių kauliukų aliejaus ir naudokite viso kūno masažui.

 

Sutrikus dėmesio koncentracijai, pavargus ar susinervinus į aromatinę lempą įlašinkite 2 lašus bazilikų, 2 lašus cinamonų ir 5 lašus citrinų eterinio aliejaus ir aromatizuokite aplinką.

 

Imunitetą stimuliuojantis mišinys pėdų masažui

1 lašą cinamono eterinio aliejaus sumaišykite su 2 lašais eukaliptų, 2 lašais citrinų ir 2 lašais arbatmedžių eterinio aliejaus ir sumaišykite su 20 ml bet kokio augalinio aliejaus. Naudokite pėdų masažui, ypač kruopščiai masažuokite padus.

 

Viduriuojant, 2 lašus cinamono eterinio aliejaus maišykite su 6 lašais imbierų, 3 lašais saldžiųjų apelsinų eterinio aliejaus ir mišiniu suvilgykite pašildytą skepetą, kurią uždėkite ant papilvės ir šiek tiek palaikykite.

 

Svarbu!

Prieš vartojant eterinius aliejus, rekomenduojama pasitikrinti alerginį jautrumą odai ir kvėpavimo takams: vieną - du lašus aliejaus sumaišykite su 0,5 – 1 šaukšteliu augalinio aliejaus ir vatos gabalėliu užtepkite ant vidinės dilbio pusės, riešo ar alkūnės įlinkio. Jei po kurio laiko (daugiausiai po 12 valandų) nepasireikš alerginių reakcijų – paraudimo, niežėjimo, aliejų galite naudoti odos procedūroms.

1 – 2 lašus eterinio aliejaus užlašinkite ant vatos ir įkvėpkite. Jei per keletą minučių nejausite galvos svaigimo, diskomforto, nepradėsite kosėti, dusti, aliejų galite naudoti inhaliacijoms.

Nepasitarus su gydytoju, nenaudokite į vidų.

Neperdozuokite!

Būtina saugotis, kad eterinio aliejaus nepatektų į akis, o patekus, gausiai plaukite vandeniu.

Nėščiosioms, maitinančioms, mažiems vaikams, sergantiems epilepsija, kenčiantiems nuo aukšto kraujospūdžio bei turintiems įvairių kitokių sveikatos sutrikimų, dėl eterinių aliejų vartojimo rekomenduojama pasitarti su gydytoju.

Eterinius aliejus laikykite vėsioje vietoje, sandariai uždarytus, vaikams nepasiekiamoje vietoje.

Visa svetainėje pateikta informacija yra rekomenduojamojo pobūdžio. Mūsų siūlomi produktai nėra skirti diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš vartodami ar naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet vadovaukitės savo nuomone, atsižvelkite į individualius poreikius ir konsultuokitės su gydytoju.

 

Tapk draugu Facebook tinkle