Kvapiųjų bazilikų eterinis aliejus

 
 
Apie produktą:
Kvapiųjų bazilikų eterinis aliejus pasižymi skausmą malšinančiomis, antidepresinėmis, spazmus mažinančiomis, vidurių pūtimą mažinančiomis, prakaitavimą skatinančiomis, virškinimą gerinančiomis, kraujavimą skatinančiomis, atsikosėjimą lengvinančiomis, karščiavimą mažinančiomis, vabzdžius atbaidančiomis, prakaitavimą varančiomis, nervus raminančiomis, tonizuojančiomis, stimuliuojančiomis savybėmis. Itin naudingas kamuojant galvos skausmams, kelia nuotaiką ir darbingumą, lengvina depresijos požymius. Efektyvus esant virškinimo sutrikimams, kamuojant pykinimui, žagsėjimui, viršutinių kvėpavimo takų infekcijoms. Ramina bičių ir uodų sugeltas vietas.
 

Apibūdinimas

Kvapiųjų bazilikų eterinis aliejus išgaunamas iš notrelinių šeimai priklausančių augalų - kvapiųjų bazilikų (lot. Ocimum basilicum) lapų ir žydinčių viršūnių distiliuojant vandens garais ir yra lengvai pipirinio, saldaus aromato.

Kvapiųjų bazilikų eterinis aliejus teigiamai veikia esant nervų sistemos sutrikimams, tonizuoja, ramina streso sukeltus galvos skausmus, lengvina migrenos požymius. Ramina alergines reakcijas, naudojamas protinės veiklos pagerinimui, protinio nuovargio mažinimui, norint padidinti dėmesio koncentraciją.

Manoma, kad šis aliejus gali būti veiksmingas lengvinant kvėpavimo takų negalavimus, dažnai naudojamas sergant astma, bronchitu, sinusitu. Kvapiųjų bazilikų eterinis aliejus naudingas esant vidurių užkietėjimui, pykinant, vemiant, kamuojant skrandžio ir žarnyno spazmams, padeda nuraminti menstruacinius negalavimus moterims.

Dėl menstruacijas skatinančių savybių, šis eterinis aliejus dažnai naudojamas siekiant normalizuoti nereguliarias ir negausias menstruacijas.

Teigiamai veikia kamuojant artritui, naudojamas kosmetikoje pagerina aknės kamuojamos odos būklę, apskritai gaivina, tonizuoja odą, ramina vabzdžių sugėlimus.

 

Naudojimas

Naudojant per kvėpavimo takus, 3 – 7 lašus kvapiųjų bazilikų eterinio aliejaus rekomenduojama lašinti į aromatines lempas ar žvakides, o inhaliacijoms – 1 – 2 lašus šio eterinio aliejaus lašinti į indą su karštu vandeniu ar 2 – 4 lašus lašinti ant vatos ar servetėlės ir kvėpuoti garais. Naudinga kamuojant migrenai, galvos skausmams, slogai, ypač gelbėja norint atstatyti uoslę po ilgos slogos. Gali padėti susikaupti ir išvalyti protą. Pagerina virškinimą, gali sumažinti rytinį pykinimą ar pykinimą sergant jūros liga.

Vonioms 4 – 7 lašus kvapiųjų bazilikų eterinio aliejaus rekomenduojama maišyti su šaukštu emulsiklio (pieno, medaus, druskos ir pan.) ir pilti į vandenį.

Masažams keletą lašų šio eterinio aliejaus lašinkite į 10 – 20 ml bazinio aliejaus ir naudokite masažui. Vonios ir masažai naudingi kamuojant artritui, raumenų skausmams, masažas gali padėti sumažinti menstruacinius skausmus, šis eterinis aliejus maišomas, pvz., su migdolų aliejumi, gali palengvinti protinio pervargimo, nervinio išsekimo simptomus.

 

Derinimas

Kvapiųjų bazilikų eterinis aliejus geriausiai dera su bergamočių, juodųjų pipirų, sandalmedžių, pankolių, imbierų, pelargonijų, greipfrutų, levandų, citrinų, mairūnų, nerolių ir verbenų eteriniais aliejais.

 

Mūsų patarimai

Mišinys aromatinei lempai, siekiant pagerinti dėmesio koncentraciją ir atmintį

8 lašus kvapiųjų bazilikų eterinio aliejaus maišykite kartu su 10 lašų pelargonijų, 7 lašais levandų ir 5 lašais rozmarinų eterinio aliejaus.

 

Uodus atbaidantis tirpalas

puodelis šviežių bazilikų lapų

10 lašų kvapiųjų bazilikų eterinio aliejaus

½ puodelio karšto vandens

½ puodelio degtinės

Bazilikus užplikykite verdančiu vandeniu ir palikite, kol atvės. Nukoškite ir supilkite į purkštuvą kartu su degtine. Sulašinkite eterinį aliejų, gerai suplakite ir naudokite kambarių orui purkšti. Ypač naudingas prieš naktį, kaip uodus atbaidanti priemonė.

 

Svarbu!

Prieš vartojant eterinius aliejus, rekomenduojama pasitikrinti alerginį jautrumą odai ir kvėpavimo takams: vieną - du lašus aliejaus sumaišykite su 0,5 – 1 šaukšteliu augalinio aliejaus ir vatos gabalėliu užtepkite ant vidinės dilbio pusės, riešo ar alkūnės įlinkio. Jei po kurio laiko (daugiausiai po 12 valandų) nepasireikš alerginių reakcijų – paraudimo, niežėjimo, aliejų galite naudoti odos procedūroms.

1 – 2 lašus eterinio aliejaus užlašinkite ant vatos ir įkvėpkite. Jei per keletą minučių nejausite galvos svaigimo, diskomforto, nepradėsite kosėti, dusti, aliejų galite naudoti inhaliacijoms.

Nepasitarus su gydytoju, nenaudokite į vidų.

Neperdozuokite!

Būtina saugotis, kad eterinio aliejaus nepatektų į akis, o patekus, gausiai plaukite vandeniu.

Nėščiosioms, maitinančioms, mažiems vaikams, sergantiems epilepsija, kenčiantiems nuo aukšto kraujospūdžio bei turintiems įvairių kitokių sveikatos sutrikimų, dėl eterinių aliejų vartojimo rekomenduojama pasitarti su gydytoju.

Eterinius aliejus laikykite vėsioje vietoje, sandariai uždarytus, vaikams nepasiekiamoje vietoje.

Visa svetainėje pateikta informacija yra informacinio - rekomenduojamojo pobūdžio. Mūsų siūlomi produktai nėra skirti diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš vartodami ar naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet vadovaukitės savo nuomone, atsižvelkite į individualius poreikius ir konsultuokitės su gydytoju.

 

Tapk draugu Facebook tinkle